השתלטות ברסלבית אלימה בשכונת רוממה הישנה חיפה

אתר השכונה כולל תמונות של השכונה, כתבות שפורסמו בנוגע למצב במקומונים, בעיתון הארץ, באינטרנט ועוד.
אתר השכונה מספר כיצד נבחר ועד שכונה ובית כנסת בצורה דמוקרטית וכיצד קבוצת בטלנים ובראשה רב שמה לעצמה למטרה להשתלט על שכונה שהצביון בה של דו קיום ושל חילונות, קבוצה שאמרה בלי להסתיר: באנו להשתלט על השכונה שלכם.

קבוצה שנוהגת באלימות כלפי תושביי השכונה שמכיסם מומנה הקמת בית הכנסת, תושביי השכונה שהכניסה לבית הכנסת נמנעת מהם באלימות ע"י חבורה זו.

המקרה של שכונת רוממה הישנה, פעם שכונה נעימה, פעם שכונה שערך הדירות בה גבוה, שכונה שבערב יצאו לצעידות בה זוגות צעירים וזוגות מבוגרים, שכונה שהשכנים חייכו בה אלה אל אלה, שכונה שעכשיו מרגישה כמו תחת מצור, שכונה מותקפת.

המקרה של שכונת רוממה הישנה הוא לא מקרי, הוא השתלטות מתוכננת וממומנת , המקרה של שכונה זו הוא מקרה שאינו בודד במערכה, הוא מקרה שכבר קרה בשכונות ובערים ובמושבים.
מקומות שהושחרו והושחתו ואחרי השתלטות כזו נכפה בהם אורח חיים אחר. כי דתיים כאלה לא פלורליסטים ואנו כחילונים או דתיים פלורליסטים לא יכולים להלחם בהם בגלל האמונה שלנו ברב גוניות.

קיים המונח: דמוקרטיה מתגוננת.

במיוחד היום כשאנו חוגגים את יום העצמאות במדינתנו הדמוקרטית, במיוחד היום אני זועקת בקרבי על הסבל הרב שעוברים הוריי שעובדים לפרנסת המשפחה ומשלמים מיסים וכל שרוצים הוא לשוב לביתם, נחלתם ולנוח בו בשקט ולחיות את חייהם. במיוחד היום כשאני רוצה לשמוח ולחגוג את קיום המדינה שלי, במיוחד היום אני שואלת על מה, על מי ולמה?

אם נמשיך בדרך הזו, לא יהיה לנו כאן עתיד. אם לא נשים גבול בחקיקה ולא נסייע בצורה המתאימה לאלו שיש להם קשיים סוציאליים ורגשיים, ארגונים דוגמת הברסלבים יאספו אותם אליהם, יהפכו אותם לצבא, צבא שממומן בצורה חוקית ע"י המדינה. צבא בטלה שיאכל ויכלה את הנתח העובד והפועל והמפתח , את האקדמיה ואת ייצור הידע ואת התעשייה. ככה נוותר על המדינה שהקימו אבא ואמא שלנו, סבא וסבתא שלנו? כ"כ שבעים אנחנו והמומים מהקפיטליזם עד שנרים כתפיים ונרפה ידיים ולא נלחם על זכותנו לציונות ולקיום ולצמיחה?

איך נוכל להסתכל לניצולי השואה, לחלוצים הציונים ולמשפחות השכולות בעיניים?
עבור מה הקריבו ונלחמו?

כואב לי הלב על הוריי ועל ציונים מאמינים כמוהם, התחושה היא שהבריונות היא השליטה בימינו אנו, ולא הפלורליזם והכרעת הרב, איזו מין דמוקרטיה זו שלא מגינה על אזרחיה ומאפשרת להם לקיים את אורח חייהם בצורה שלווה תוך היותם אזרחים עובדים ותורמים?


אתר השכונה:

http://www.old-romema.org/


כמילות השיר:
מה יהיה בסופנו?